Четвер, 30 червня 2022 13:04

Про підсумки інклюзивного навчання за 2020-2021 н. р.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Згідно річним планом школи, з метою контролю за організацією освітнього процесу та веденням шкільної документації підведено підсумки інклюзивного навчання у школі.

Інклюзивне навчання у школі організовано з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство, залучення сімей до участі в освітньому процесі згідно з  нормативними документами,  комплексною оцінкою розвитку дитини,   рішенням педагогічної ради (протокол №1 від 31.08.2020 р.), заяв батьків.   

У школі функціонували інклюзивні класи (2-В, 3-В, 4-Б, 5-Б, 6-Б, 7-В, 8-А), у яких навчалися  діти з особливими  освітніми потребами. Роботу в таких класах здійснювала команда психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, до складу якої входили  заступник директора, практичний психолог, логопед, асистент учителя, педагоги. Одним із основних напрямків роботи команд психолого-педагогічного супроводу було розроблення індивідуальних програм розвитку для кожної дитини з особливими освітніми потребами та проведення необхідних адаптацій та модифікацій зовнішнього середовища, характеру навчання. У ІІ семестрі  команда психолого-педагогічного супроводу працювала  над визначенням рівнів підтримки в освітньому процесі та розробкою Індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами відповідно до Порядку організації інклюзивного навчання, який вступив у дію з 01.01.2022 р. Для дітей з особливими освітніми потребами було створено освітнє середовище, яке відповідало потребам та можливостям кожної дитини. Навчання таких здобувачів освіти відбувалося за індивідуальним навчальним планом, яким передбачено проведення корекційно-розвиткових занять логопедом, практичним психологом, учителем фізкультури.

У 7 інклюзивних класах  навчалися  11 учнів. З них   у: 2-В класі – 1 учениця (Грицик М.,  3-В класі – 2 учні (Білик У., Фітьо Р.), 4–Б класі – 1 учень (Олексин Богдан), 5-Б класі – 2 учні (Кулачковський М., Матійків А.), 6-Б класі (Тимків М.), 7-В класі  – 3 учні (Костів А., Костів В., Труняк М.), 8-А класі  - 1 учень (Затворницький В.). 

Наявні всі  нормативно-правові документи,  документи, які є підставою для організації дітям з особливими освітніми потребами інклюзивного навчання. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснювалося вчителями  відповідно до діючих нормативних документів Міністерства освіти і науки України.

Для кожної дитини з особливими освітніми потребами командою психолого-педагогічного супроводу, до якої обов’язково залучали батьків, розроблено Індивідуальну програму розвитку та здійснювали аналіз її виконання на засіданнях після І семестру та навчального року. Практичний психолог Русиник Л.Г. систематично надавала консультативну допомогу вчителям, які викладають у класах з інклюзивним навчанням, здійснювала  психолого-педагогічний супровід дітей, які мають особливості психофізичного розвитку, проводила індивідуальну роботу,  що сприяло успішній адаптації до навчання та перебування в учнівському  колективі, індивідуальні консультації для сімей, у яких виховуються діти з особливими освітніми потребами.

В умовах інклюзивного навчання у школі працювали асистенти вчителя  із дітьми з особливими освітніми потребами (2-В клас – Коновалець О.М., 3-В клас – Грицик І.Ю., 4-Б клас –Маланяк Ю.А., 5-Б клас – Величко Н.О., 6- Б клас – Козак Т.Р., 7-В клас – Мороз Н.І., 8-А клас – Малаковська Г.-К.Я.).  Відповідно до посадових обов’язків  асистенти вчителя допомагали педагогам в організації освітнього процесу, адаптували матеріали  під час навчання з використанням дистанційних технологій, стимулювали розвиток соціальної активності дітей, сприяли виявленню та розкриттю їхніх здібностей, талантів, обдарувань шляхом їхньої участі у позакласних заходах, створювали навчально-виховні ситуації оптимізму та впевненості у своїх силах і майбутньому. Асистенти вчителя допомагали дітям з особливими освітніми потребами вести портфоліо. Така робота дитини допомагала максимально розкрити індивідуальні можливості дитини, закладала підґрунтя саморефлексії освітньої діяльності, тобто відповідальності та самостійності навчання, а також формувала   вміння аналізувати власні інтереси, схильності, потреби  і співвідносити їх з наявними можливостями.

Учителі інклюзивних класів    спілкувалися з батьками, надаючи їм необхідну консультативну допомогу, інформували  їх про досягнення учнів.

Корекційно-розвиткова робота проводилася практичним психологом, логопедом, учителем фізкультури за укладеними договорами на проведення (надання) психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг)  (Русиник Л.Г., Чепа І.І., Маланчук С.В., Пакіж О.Т., Буць А.Я. ) відповідно до календарно-тематичного планування та згідно з графіком проведення корекційно-розвиткових занять.  Проведення  таких занять для дітей з особливими освітніми потребами  сприяло розвитку мовлення, комунікативної діяльності та творчості, фізичному розвитку, корекції пізнавальної діяльності, формуванню навичок просторового та соціально-побутового орієнтування, практичному використанню знань, умінь та навичок. Фахівці  проводили заняття в ресурсній кімнаті, використовували для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами  сучасне обладнання, наявні навчально-дидактичні матеріали, які допомагали сприймати оточуючий світ з урахуванням особливостей їх розвитку. 

Приділялася увага роботі з батьками здобувачів освіти, які перебувають на інклюзивному  навчанні. Для них проводилися консультації практичним психологом, учителями інклюзивних класів.

Діти з особливими освітніми потребами залучалися до організації та проведення позакласних заходів та різноманітних конкурсів. 

Прочитано 50 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Контактна інформація

  • Адреса: Миколаївський ЗЗСО І - ІІІ ст. №1, вул. Львівська, 15,
    м. Миколаїв, Львівська обл., Україна, 81600
  • Технічний адміністратор: Крива Н.В. 0685041804
  • E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.