Вівторок, 10 січня 2023 18:58

Корекційно - розвиткові заняття для дітей з ООП.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми з особливими освітніми потребами.

Корекційно-розвиткові заняття  як комплексна система заходів супроводження особи з особливими освітніми потребами у процесі навчання, що  спрямовані на корекцію порушень шляхом розвитку особистості, її пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери та мовлення проводяться з  01 вересня 2022 року за укладеними договорами на проведення (надання) психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг) з фахівцями  Маланчук С.В. (учитель-логопед), Пакіж О.Т. (практичний психолог), Русиник Л.Г. (практичний психолог), Буць А.Я. (учитель фізичної культури), Федина І.М. (учитель фізичної культури). Фахівці надають такі  корекційно - розвиткові заняття:

 корекція розвитку (Русиник Л.Г., Пакіж О.Т.);

 розвиток мовлення (Маланчук С.В.);

 логопедичні заняття (Маланчук С.В.);

 альтернативна комунікація (Маланчук С.В.);

 психомоторний та сенсорний розвиток (Пакіж О.Т.);

 соціально-побутове орієнтування (Русиник Л.Г.);

 лікувальна фізкультура (Федина І.М., Буць А.Я.);

 ритміка (Федина І.М., Буць А.Я.).

Тривалість індивідуального корекційно-розвиткового заняття становить – 20 - 25 хвилин. В індивідуальній програмі розвитку зазначається кількість годин та напрями проведення корекційно-розвиткових занять. Години, визначені для проведення корекційно-розвиткових занять, не враховуються під час визначення гранично допустимого тижневого навчального навантаження учнів з особливими освітніми потребами. Фахівці працюють згідно затверджених  графіків проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми з особливими освітніми потребами на І семестр 2022/2023 н.р.

Маланчук С.В. проводить корекційні заняття «Розвиток мовлення»,  «Логопедичні заняття» та «Альтернативна комунікація» для дітей з особливими освітніми потребами. Світлана Володимирівна  працює з дітьми з метою створення передумов для активної мовленнєвої комунікації, концентрації уваги, стимулювання пізнавальної діяльності, збагаченню та активізації словникового запасу. Проведення корекційних занять з альтернативної комунікації сприяють полегшенню розуміння вербальних повідомлень, удосконаленню навичок вільної комунікації.  Логопедичні заняття впливають на розвиток рухливості органів артикуляційного апарату, вихованню правильної вимови приголосних звуків, мовного дихання.  Маланчук С.В. використовує у своїй роботі з дітьми з особливими освітніми потребами різні форми роботи та різноманітний роздатковий матеріал, проводить ігрову діяльність, гаджети тощо.

Пакіж О.Т. проводить корекційні заняття «Корекція розвитку», «Психомоторний та сенсорний розвиток». Фахівець працює на заняттях з корекції розвитку над формуванням знань про властивості предметів та їх розташуванням у просторі, розвитком логічного мислення, довільної уваги, дрібної моторики рук. Оксана Тарасівна проводить ігрову діяльність, працює з роздатковим матеріалом. На заняттях з психомоторного та сенсорного розвитку фахівець спрямовує роботу на виконання певних рухів і дій за інструкцією або показом, дрібно моторних та тактильних дій з предметами, уміння орієнтуватися в приміщенні, у просторі, розпізнавання геометричних фігур тощо.

Русиник Л.Г. проводить корекційні заняття «Корекція розвитку», «Соціально-побутове орієнтування» для дітей з особливими освітніми потребами. Фахівець працює на заняттях корекції розвитку над орієнтацією в просторі, руховою активністю, висловлюванням почуттів, аналізом схожих об’єктів, предметів  та їх класифікацією, описом явищ, виконанням завдань за зразком та словесною інструкцією. Любов Григорівна  на заняттях соціально-побутового орієнтування  працює над вивченням правил особистої гігієни, доглядом за одягом, ознайомленням із культурою харчування та роллю їжі у формуванні здорового способу життя, поводженням у громадських місцях, формуванням позитивних уявлень про сімейні стосунки. 

Буць А.Я. та Федина І.М. на заняттях  ритміки та лікувальної фізкультури працюють над формуванням рухових вмінь та навичок, пізнавальної, розвитком координації рухів, спритності, сили, витривалості, відчуттям ритму, удосконаленням умінь виконувати ритмічні образи в процесі сприймання та відтворення ритмічних малюнків, емоційної та словесно-логічної пам'яті, довільної уваги, образної уяви, фантазії. Фахівці використовують вправи для корекції правильної постави, ходи, грації, рухів, порушень загальної та дрібної моторики, розвитку моторних функцій і дихання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прочитано 13 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Контактна інформація

  • Адреса: Миколаївський ЗЗСО І - ІІІ ст. №1, вул. Львівська, 15,
    м. Миколаїв, Львівська обл., Україна, 81600
  • Технічний адміністратор: Крива Н.В. 0685041804
  • E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.